A pénz akkor mutatja meg igazi arcát, ha dolgoztatjuk.

menu

Bemutatkozás

Ez az oldal azért született meg, hogy olyan okos megoldásokat és programokat ismerhess meg, amelyekkel milliókkal több pénzt és sokkal több értékes időt nyerhetsz, ha rajtam keresztül igényeled, mintha más pénzintézeteken keresztül tennéd mindezt. A Te pénzügyi problémádat nem csak hitel, befektetési vagy biztosítási oldalról tudom megközelíteni, hanem lehetőségem kínálkozik mindhárom szolgáltatási szektor aktuális ajánlatait a Te pénzügyi problémád megoldására összpontosítani.

Tovább arrow_forward Megtakarítások

Hogyan segítek Neked?

Ahhoz, hogy a célodig a leghatékonyabban juss el, az esetek döntő többségében több pénzügyi forrást kell igénybe venned. Ezt Neked egyetlen pénzintézet alkalmazottja sem fogja egy projekt alá rendezni, ugyanis nem érdeke, és csak a saját ajánlatai felett rendelkezik.

Velem viszont megvalósul mindez! Tudod miért? Mert bankfüggetlen közvetító vagyok, így minden bank ajánlatát látom, és összehasonlíthatom. Nekem Te vagy a Megbízóm, nem egy bank. Én nem hitelt igénylek, vagy biztosítást kötök a Te igényeidre szabva, hanem a problémádat igyekszem legjobb tudásom szerint megoldani, vagy a célod megvalósításában segítek. Komplexen…

Ez érdekel!

Őrizd meg a pénzed értékét!

Sajnos eljött az az idő, amit már Te is vártál, mert a csapból is ez csöpögött, de a hátad közepére nem kívántad. Évek múltán ismét 10 % körüli inflációval kell számolni! A pénzed értéken tartása létkérdéssé vált! Hiába van munkád, hiába tudsz megtakarítani, ha otthon tartod, elvesztél, és a jövőd is veszni látszik. Csak hogy átérezd: ha van most 1 millió otthon tartott Forintod, akkor 5 év múlva, mai értéken már csak 500 ezer Forint értékben tudsz érte vásárolni!

Kérj időpontot, hogy megmutahassam, van megoldás, ráadásul több is! Olyan, ami elébe megy az inflációnak, nem követi azt, biztonságos és rugalmas. Még ma ismerd meg a lehetőségeidet, hogy biztonságos legyen a holnapod!

Befektetések

Befektetések

Válság idején menekülő valutának számít az arany. A befektetők a koronavírus terjedésének következtében az aranyban látják pénzük legbiztosabb helyét.

További részletek arrow_forward

Inflációgyilkos befektetések

Inflációgyilkos befektetések

Az utóbbi néhány hónap alaposan átalakította a gazdaság működését, ami elkerülhetetlenül hat a családok jövőjére, így megtakarítási szokásaira is.

További részletek arrow_forward

Legfrissebb híreink

Tudástár

Az alábbiakban szeretnénk néhány olyan, a befektetésekre, hitelezésre jellemző olyan alapfogalmat tisztázni, melyekkel az egyes pénzügyi folyamatok érthetőbbek lesznek.

A befektetés fogalma

Egy adott pénzmennyiség felhasználását jelenti különféle vagyontárgyak megszerzésére jövőbeni profit reményében.

A befektetéseket két csoportra lehet osztani: pénzügyi befektetések és reálbefektetések. Előbbi esetében valamilyen pénzeszközbe (például részvény, kötvény) fektetjük vagyonunkat, míg a másik esetében valamilyen értékálló tárgyba (műkincs, nemesfém) vagy termelési eszközbe történik a beruházás.

Különbség befektetés és megtakarítás között

A különféle megtakarítási lehetőségek és a befektetések közötti határok nem élesek, ugyanakkor az egyes termékek közötti különbségek - ezáltal az elért nyereség vagy veszteség mértéke - jelentősek lehetnek.

Léteznek olyan megtakarítással és befektetéssel kombinált formák, ahol pénze egy részét betétként, másik részét pedig befektetésként kezeli a pénzügyi szolgáltató. Ilyen formák például a kombinált megtakarítások vagy a Tartós Befektetési Szerződés Tartós Betéti Szerződéssel kombinálva.

Alaposan mérlegelni kell, hogy megtakarítási vagy befektetési konstrukcióba, esetleg a kettőt ötvöző kombinált termékbe fekteti-e pénzét.

Hitelredukciós Program

Egy olyan befektetési program, amelyet általában azzal a céllal lehet elindítani, hogy a jövőben felvenni szándékozott vagy a befektetéssel együtt felvett hitel terheit – leginkább a kamatterheket és a hitel futamidejét – jelentős mértékben csökkenthessük.

A befektetés középtávú, így annak eredménye (tőke és a hozamok) a futamidő felénél a hitelbe résztörlesztésként befizethető. A résztörlesztés eredményeként – a befektetett pénzösszeg és a hozamok nagyságától függően – a tőketartozás mértéke jelentősen lecsökken. Így változatlan törlesztőrészletek mellett a hitel hamarabb lezárul.

Ezzel az, aki a Hitelredukciós Programban részt vesz, akár az eredeti futamidő felénél visszanyerheti pénzügyi szabadságát, s nem utolsó sorban több millió forintnyi hitelt nem kell megfizetnie. Más nagyobb célra átcsoportosíthatja a későbbiekben.

Hitelredukció

 A hitel csökkentése elérhető a futamidő alatti rész – vagy végtörlesztéssel.  A résztörlesztéssel aktuális tőketartozásunk mértékét csökkenthetjük. A résztörlesztést követően 

  • ugyanakkora törlesztőrészletek megfizetésével a hitel futamidejét rövidíthetjük le, vagy
  • az eredeti futamidő meghagyása mellett kevesebb lesz a havonta fizetendő törlesztőrészletünk.

A végtörlesztéssel akkora összeget fizetünk a hitelünkbe, amellyel az aktuális tőketartozásunkat nullára csökkenthetjük, így a hitelünket is lezárhatjuk. A rész- illetve végtörlesztés általában díjköteles, de egyes pénzintézetek kedvezményként vagy valamely feltétel megvalósulásaként csökkenthetik vagy eltörölhetik azt.

Hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok: jellemzője, hogy az az értékpapír kibocsátója a kötvényfeltételekben meghatározott kamatokkal együtt, meghatározott időben visszafizeti. Legismertebb fajtái: a kötvény, a kincstárjegy, jelzáloglevél.

Részesedési jogot megtestesítő értékpapírok: azt igazolják, hogy tulajdonosuk valamely vállalkozás alaptőkéjéhez járult hozzá, és a befektetett pénze után jogosult a kiosztott nyereség arányos részére, az osztalékra. Társtulajdonosi jogokat megtestesítő értékpapír, aminek fontos vonása az, hogy a tulajdonosuk nem vonhatja ki a vagyonát a vállalkozásból. Alaptípusa a részvény, de ide tartoznak a befektetési jegyek is.

Áruval kapcsolatos jogokat megtestesítő értékpapírok: valamely áru feletti rendelkezési jogot biztosítanak a tulajdonosuknak. Ide tartozik a közraktárjegy a hozzá tartozó zálogjeggyel (de például a hajóraklevelek stb. is).

Értékpapírnak minősülnek: váltó, csekk, kötvény, kincstárjegy, letéti jegy, jelzáloglevél, befektetési jegy, közraktári jegy, vagyonjegy, szövetkezeti üzletrész, kárpótlási jegy, részvény, másodlagos értékpapír, stb.

  • Ingatlanforgalmazó alapok: olyan ingatlanalapok, amelyeknél az építés alatt álló ingatlanok maximális aránya 30%.
  • Ingatlanfejlesztő alapok: olyan ingatlanalapok, amelyeknél az építés alatt álló ingatlanok maximális aránya 60%.
  • Likviditási alapok: az alap csak olyan kötvényjellegű eszközökbe fektet, amelynek a futamideje nem haladja meg a 3 hónapot.
  • Pénzpiaci alapok: a benne lévő kötvényjellegű eszközök futamideje nem haladja meg az 1 évet.
  • Rövid kötvényalapok: szintén a kötvényjellegű eszközök futamideje 1–3 év.
  • Hosszú kötvényalapok: a kötvényjellegű eszközök futamideje meghaladja a 3 évet.
  • Kötvénytúlsúlyos vegyes alapok: az alapban a kötvényeken kívül már részvény-típusú eszközök is vannak maximum 30%-os mértékben.
  • Kiegyensúlyozott vegyes alapok: a részvény-típusú eszközök aránya 30-70% közötti.
  • Részvénytúlsúlyos alapok: a részvény-típusú eszközök aránya 70-90% közötti.
  • Tiszta részvény alap: a részvény-típusú eszközök aránya meghaladja a 90%-ot.
  • Garantált alapok: hozamot, illetve tőkemegóvást ígérő, illetve garantáló alapok.
  • Származtatott alapok: származtatott ügyletekbe (például határidős, opciós ügyletek) fektető alapok, amelyek nem tartoznak a garantált alapok közé.
  • Indexkövető alapok: Tőzsdei indexek teljesítményét leképző befektetési alapok. Az alapot kezelő befektetési szakemberek a kiválasztott értékpapírok körét és arányát, a követni kívánt régió vagy szektor tőzsdeindexéhez igazítják, teljesen lemásolva, leképezve azt.